NOI Tineretul Creator

Data: 10 Feb, 2009 / Categoria: arhiva-proiectelor / Vizualizari: 2516 / Comentarii: 0



NOI Tineretul Creatorexpoziţie concurs
perioada: Februarie 17 – 01 Martie, 2009
organizator: Uniunea Artiştilor Plastici din RM
locaţie: Centrul Expoziţional Constantin Brâncuşi
vernisaj: 17 Februarie 2009, ora 16:00


Distincţii-nominalizări

Ilieş, Olga, n. 1982
Desire to kill A. Beging, 2008, acvaforte pe hîrtie, 500 × 300 mm
Distincţia – Premiul I

Ojovan, Irina, n. 1988
11 minute, 2008, aquaforte pe hîrtie, 150 × 110 mm
Distincţia – Premiul II

Nicolăescu, Elena, n. 1986
Tăcere, 2008, mezzotinta, 175 × 265 mm
Distincţia – Premiul II

Saviţchi, Ecaterina, n. 1985
Ouă de struţ încondeate, 2008 - 2009, tehnică mixtă. 10 bucăţi
Distincţia – Premiul III

Crâşmaru, Violeta, n.1986
Micul Dejun I, 2009, acvaforte, acvatinta color pe hîrtie, 246 × 190 mm
Micul Dejun II, 2009, acvaforte, acvatinta color pe hîrtie, 246 × 190 mm
Distincţia – Premiul III

Andesen, Robert, n.1985
Black Cherry, 2009, ulei pe pânză, 700 × 600 mm
Distincţia – Nominalizare

Fainştein, Alexandra, n. 1988
Depăşind obstacole, 2009, tuş, peniţă pe hîrtie, 149 × 267 mm
Distincţia – Nominalizare

Gureu, Olga, n. 1985
Impresii, 2007, tapiserie, 980 × 750 mm
Distincţia – Nominalizare

Mihailicenco, Luminiţa, n. 1978
Viena MCM, 2008, ulei pe pânză, 500 × 400 mm
Distincţia – Nominalizare

Movilă, Gheorghe, n. 1986
Sf. Gheorghe, 2009, aur, tempera pe lemn, 500 × 400 mm
Distincţia – Nominalizare

Roşca, Călin, n. 1987
Arhanghelul Gavriil, 2008, tempera pe lemn, 400 × 300 mm
Distincţia – Nominalizare

Tetiuşev, Egor, n. 1984
Nebunie, 2008, foto, 300 × 450 mm
Distincţia – Nominalizare

Tricolici, Olga, n. 1986
Andromedidă, 2009, tehnică mixtă, 600 × 400 mm
Distincţia – Nominalizare

Turuta, Maria, n. 1985
Despărţire, 2008, tapiserie, 910 × 770 mm
Distincţia – Nominalizare


NOI Tineretul Creator

Comentarii: 0

МЫ – Творческая Молодежь

Data: 10 Feb, 2009 / Categoria: ru-arhiva-proiectelor / Vizualizari: 1884 / Comentarii: 0



МЫ – Творческая Молодежьвыставка – конкурс
период: Февраль 17 – 01 Марта, 2009
организатор: Союз Художников Республики Молдова
локация: Выставочный Центр Константин Брынкушь
вернисаж: 17 Февраля 2009, 16:00


Премии / номинации

Илиеш Ольга, 1982
Desire to kill A. Beging, 2008, офорт, 500 x 300 мм
Первая премия

Ожован Ирина, 1988
11 минут, 2008, офорт, 150 x 110 mm
Вторая премия

Николэеску Елена, 1986
Молчание, 2008, мецотинта, 175 x 265 mm
Вторая премия

Савицкий Екатерина, 1985
Стаусовые расписанные яйца, 2008 - 2009, смешанная техника. 10 штук
Третья премия

Крышмару Виолета, 1986
Завтрак I, цветная акватинта, 246 x 190 mm
Завтрак II, 2009, цветная акватинта, 246 x 190 mm
Третья премия

Андерсен Роберт, 1985
Black Cherry, 2009, холст, масло, 700 x 600 mm
Номинация

Файнштейн Александра, 1988
Преодолевая препятствия, 2009, тушь, перо, бумага, 149 x 267 mm
Номинация

Гуреу Ольга, 1985
Импресии, 2007, гобелен, 980 x 750 mm
Номинация

Михайличенко Луминица, 1978
Виена MCM, 2008, холст, масло, 500 x 400 mm
Номинация

Мовилэ Георге, 1986
Св. Георгий, 2009, золото, темпера, дерево, 500 x 400 mm
Номинация

Рошка Кэлин, 1987
Архангел Гавриил, 2008, темпера, дерево, 400 x 300 mm
Номинация

Тетюшев Егор, 1984
Сумасшедствие, 2008, фото, 300 x 450 mm
Номинация

Триколич Ольга, 1986
Андромеда, 2009, смешанная техника, 600 x 400 mm
Номинация

Турута Мария, 1985
Расставание, 2008, гобелен, 910 x 770 mm
Номинация


МЫ – Творческая Молодежь

Comentarii: 0


Adauga comentariu



Introduceţi codul de control
Security Image   





  • Să se refere doar la articolul la care postează
  • Să se abţină de la atacuri off topic la adresa autorilor
  • Ne rezervăm dreptul de a şterge comentariile cu limbaj neadecvat sau obscen!
  • Autorul comentariului este singurul responsabil (juridic) pentru conţinutul acestuia